Stalowa myszka dla gracza? | Rebeltec FALCON

Jakiś czas temu testowałem dla Was słuchawki dla graczy marki Rebeltec, które okazały się być całkiem przyzwoite. Dzisiaj na warsztat biorę gryzonia Rebeltec FALCON, którego cena oscyluje w granicach 50zł. Co otrzymujemy w tej cenie?

 

Myszka przychodzi do nas w ciekawie zaprojektowanym pudełku, gdzie od frontu możemy podejrzeć wygląd gryzonia.

 

 

 

Urządzenie wyposażone jest w sensor AVAGO 5050 oraz rozdzielczość na poziomie 1000, 1500, 2000 i 2500 DPI. Dodatkowo mamy tutaj 6 przycisków (programowalnych) wraz ze scrollem. Szybkość stoi na poziomie 4500 fps’ów. Ponadto znajdziemy tutaj teflonowe ślizgacze oraz podświetlenie LED. Korpus myszy został wykonany ze stali, dzięki czemu jej waga wynosi 175g.

 

 

W zestawie znajdziemy samą mysz.

 

 

Design urządzenia muszę przyznać, że jest dosyć odważny. Sądzę też, że nie wszystkim przypadnie do gustu. Mnie osobiście taki wygląd się podoba. Jest to konstrukcja zdecydowanie wyróżniająca się i nieco futurystyczna. Świetne posunięcie ze strony producenta!

 

 

Sama jakość wykonania jest naprawdę dobra jak na swoją półkę cenową. Cienka gumowa powłoka na froncie oraz twarda stal od dołu i na bokach wyglądają świetnie i tak samo świetnych odczuć dostarczają podczas użytkowania.

 

Na froncie jak już wspomniałem mamy cienką, gumowo – matową powłokę, bardzo przyjemną w dotyku. Znajdziemy tutaj prawy i lewy przycisk myszy, klikalny scroll z podświetleniem – 1000 DPI LED wyłączony, 1500 DPI czerwony kolor, 2000 DPI zielony kolor i 2500 DPI niebieski kolor. Poniżej mamy plastikowy przycisk odpowiadający za zmianę DPI, a jeszcze niżej podświetlane logo Rebeltec.

 

 

Lewy bok dwa plastikowe przyciski, które możemy dowolnie zaprogramować.

 

 

Prawy bok pozostał niezagospodarowany.

 

 

Od przodu wychodzi nam 1,8m kabel w nylonowy oplocie z pozłacanym USB.

 

 

Tył i w zasadzie również boki to taka dosyć wyróżniająca się, otwarta konstrukcja. Nie wiem za bardzo co o niej można powiedzieć, bo to zwyczajny element wizualny, który robi tutaj niezłą robotę 🙂 .

 

 

Od dołu oczywiście stalowy korpus, zachodzący również na boki całej obudowy, co według mnie wygląda wręcz fantastycznie! Mamy tutaj sensor AVAGO 5050 oraz trzy teflonowe ślizgacze.

 

 

Wspominałem, że przyciski można programować. Zgadza się! Każdy z 6 przycisków możemy dowolnie zaprogramować dzięki dedykowanemu oprogramowaniu. Szkoda tylko, że nie zostało ono spolszczone 🙁 . Znajdziemy w nim funkcje tj. przypisanie danej funkcji każdemu z przycisków, ustawienie DPI, ustawienie podświetlenia i kilka innych funkcji, których przeznaczenia niestety nie znam. Producent twierdzi, że za pomocą softu możemy zmienić rozdzielczość do 2750 DPI, niestety nie znalazłem tam takiej opcji, albo nie wiem jak to zrobić… .

 

 

A jak to cudo radzi sobie w grach i codziennych czynnościach. Akceptowalnie. Niestety największą bolączką urządzenia jest słaby sensor… AVAGO 5050 to niestety jeden z najsłabszych sensorów na rynku i nie można tutaj powiedzieć, że jest on dobry do gier. Co prawda grając spokojnie w gry single player nie odczujemy żadnych niekorzystnych dla nas momentów. Natomiast w dynamicznych rozgrywkach multiplayer już nie jest tak kolorowo, a to głównie za sprawą szybkości, lub w zasadzie jej braku. Do zwykłego korzystania z komputera, przeglądania internetu itd. jest to mycha jak najbardziej dobra i zdecydowanie lepsza od standardowych biurowych modeli. Jedno trzeba przyznać Rebeltec’owi – sensor AVAGO 5050 często wykorzystywany jest w dużo droższych gryzoniach co jest wręcz śmieszne, a tutaj, w cenie około 50zł jest to po prostu okej i zarzucanie czegokolwiek jest tutaj raczej bezpodstawne.

 

 

 

PODSUMOWANIE

Rebeltec FALCON to myszka w kwocie około 50zł. W tej cenie dostajemy mocno wyróżniającą się konstrukcję na tle konkurencji z świetną jakością wykonania. Jedynym minusem jest sensor, ale patrząc na cenę uważam, że nadal jest to urządzenie warte uwagi. Rzadko, bardzo rzadko spotykane w tej cenie dedykowane oprogramowanie z możliwością programowania przycisków, zwiększenia DPI do 2750 oraz zarządzanie podświetleniem LED.. cóż chcieć więcej. Dla mnie jest to kolejny udany produkt od Rebeltec.

 

 

Ceny myszki Rebeltec FALCON:

https://www.ceneo.pl/48323333

 

Więcej informacji nt. myszki na stronie producenta:

https://www.rebeltec.eu/o/mysz-dla-graczy-falcon

 

 

OCENA  Rebeltec FALCON

Jakość wykonania: 5+/6

Komfort pracy: 5/6

Precyzja: 4/6

Funkcje: 5/6

Oprogramowanie: 5/6

Zestaw: 5/6

Cena: 5+/6

Ocena ogólna: 5/6

 1,697 total views,  2 views today

Translate »