Szklany czajnik elektryczny BROCK WK2201LL

Test niesponsorwany, bezpłatny - zawarte stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami redaktora

Czajnik to niezwykle przydatne urządzenie w każdym domu i biurze. Dzięki nim możemy w prosty i szybki sposób przygotować gorący napój, a także ciepłą wodę do innych celów, takich jak przygotowanie posiłków.

W tej recenzji przyjrzymy się propozycji niemieckiego producenta – Brock WK 2201LL, który oferuje kilka ciekawych funkcjonalności i opcji. Cena tego modelu to 128zł.

SPECYFIKACJA

Pojemność: 1,7 l,
Trzy tryby pracy: podgrzej wodę do 100°C, podgrzej wodę do wybranej temperatury (60-70-80-90°C), utrzymuj ciepło,
Wewnętrzne oświetlenie LED ze zmiennym kolorem podświetlenia wskazujące: 60 °C – zielony, 70 °C – niebieski, 80 °C – żółty,
90 °C – fioletowy, 100 °C – czerwony,
Łatwe otwieranie pokrywy poprzez naciśnięcie przycisku w górnej części rączk,
Potrójny system bezpieczeństwa: Ochrona przed przegrzaniem po włączeniu bez wody. Automatyczne wyłączanie po wyjęciu z podstawy. Automatyczne wyłączanie po osiągnięciu temperatury wrzenia,
Korpus ze szkła borokrzemianowego o wysokiej wytrzymałości, trwały i odporny na plamy,
Obrotowa podstawa 360 °, Schowek na przewód zasilający w podstawie,
Moc: 1850-2200 W.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

Czajnik dostajemy w zwykłym kartonowym pudełku, na którym umieszczono wszystkie podstawowe informacje.
Zestaw nie wyróżnia się niczym szczególnym – znajdziemy tu: sam czajnik, podstawę z przewodem zasilającym oraz instrukcję obsługi – również przetłumaczoną na język polski.

WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA

Brock WK 2201LL prezentuje się całkiem dobrze. Wykonany jest z trwałej, błyszczącej stali nierdzewnej, co nadaje mu przyzwoitego wyglądu.

Jakość wykonania urządzenia jest bardzo dobra. Materiały użyte do jego produkcji są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie wysokich temperatur. Wykończenie jest poprawne i estetyczne. Plastikowa matowa rączka czajnika w kolorze czarnym jest wygodna i dobrze trzyma się w dłoni, a jej kształt zapewnia stabilność podczas nalewania wody.

Podstawa czajnika to również stal nierdzewna w połączeniu z identycznym plastikiem jak w przypadku rączki. Jest solidna i stabilna, zabezpieczona przed przesuwaniem się na powierzchni. Przewód zasilający jest krótki, ale wystarczający, aby umożliwić ustawienie czajnika w dowolnym miejscu na kuchni.

FUNKCJONALNOŚĆ

Czajnik oferuje kilka ciekawych i przydatnych funkcji, które ułatwiają jego użytkowanie i zapewniają wygodę podczas parzenia herbaty, kawy czy innych napojów.

Przede wszystkim, czajnik posiada pojemność 1,7 litra, a szklana, przezroczysta obudowa pozwala w prosty sposób kontrolować ilość nalanej wody – oczywiście nie zabrakło tu nadrukowanych wskaźników poziomu.

Dzięki dużej mocy, która wynosi od 1850 W do 2200 W (w zależności od trybu, o czym zaraz), urządzenie stosunkowo szybko nagrzewa wodę, co pozwala zaoszczędzić czas i energię podczas gotowania.
Wracając do trybów – możemy wybrać zagotowanie wody do temperatury 60 / 70 / 80 /90 i standardowo 100°C.  Temperaturę zadajemy za pomocą przycisków + / – znajdujących się na rączce. Powyżej przycisków znajduje się tez niewielki wyświetlacz pokazujący aktualną temperaturę wody w czajniku. To jednak nie koniec ciekawostek – urządzenie ma możliwość podtrzymywania temperatury zagotowanej wody przez 2 godziny – wystarczy przytrzymać przycisk POWER przez 3 sekundy.

Mamy też podświetlenie LED wnętrza, które swoimi kolorami informuje nas o temperaturze wody. Najlepiej zobrazuje to poniższa grafika.

Na rączce znalazł się jeszcze jeden przycisk w kształcie kropli wody. Po jego wciśnięciu (oczywiście po uprzednim nalaniu wody) woda się zagotuje i będzie wrzeć dodatkowo przez 3 minuty. Producent opisuje tę funkcję jako odchlorowanie – czy faktycznie tak jest.. niestety ciężko mi to ocenić.

PODSUMOWANIE

Podsumowując, czajnik Brock WK 2201LL to naprawdę ciekawa propozycja.  Produkt oferuje dobrą jakość wykonania i funkcjonalność, która w tym segmencie cenowym nie jest standardem. Wysoka moc i pojemność 1,7 litra to także aspekty przemawiające na korzyść tego modelu. Ciężko doszukiwać się tutaj minusów.. na siłę można by nadmienić krótki kabel zasilający, jednak jest to problem większości konkurencyjnych modeli. Czy warto kupić WK2201LL? Kwestia przede wszystkim gustu 🙂

Loading

Ocena ogólna
4.6
  • Design i jakość wykonania
  • Funkcjonalność
  • Zestaw
  • Cena
Translate »