Transmiter nadajnik i odbiornik Bluetooth | Mozos MBL-HD

Nadajnik i odbiornik Bluetooth – wielu z Was w tym momencie zapewne zastanawia się.. a po co to komu, jakie to ma zastosowanie? Otóż taki transmiter wbrew pozorom jest świetnym urządzeniem do bezprzewodowego odbioru czy rozsyłania dźwięku, o czym szerzej opowiem w dalszej części artykułu. Mozos MBL-HD to produkt polskiego dystrybutora sprzętu audio, któremu swoją drogą serdecznie dziękuję za użyczenie transmitera do testów. Koszt tego wynalazku to około 130zł.

 

Specyfikacja

Wersja Bluetooth: 5.0
Chipset: CSR 8675
Klasa zasięgu: Ⅱ, do 10 metrów
Profil Bluetooth: A2DP, AVRCP
CODEC RX: aptX ™ HD, Low Latency aptX ™, aptX ™, AAC, SBC
TX: aptX ™ HD, aptX ™ Low Latency aptX ™, SBC
Pojemność baterii: 350 mAh / 3,7 V
Czas ładowania: około 2 godzin
Tryb RX w trybie gotowości: do 120 godzin
Czas pracy:
AUX RX: do 17,5 h
TX: do 20 h
SPDIF RX: do 12,5 h
TX do: 14 h
Temperatura pracy: -10 – 55 ℃
Waga netto: około 36 g
Rozmiar: 70,8 * 70,8 * 22,2 mm

 

Produkt dostajemy w bardzo prostym kartonowym pudełku ze wszystkimi informacjami.

 

 

Zestaw całkiem fajny, ponieważ oprócz urządzenia dostajemy kabel optyczny, kabel miniJack, kabel microUSB oraz instrukcję obsługi, więc w zasadzie wszystko co jest konieczne do prawidłowego działania sprzętu.

 

 

MBL-HD to niewielkie pudełeczko o wadze ok. 36g wykonane w całości z tworzywa sztucznego, całkiem dobrej jakości. Całość konstrukcji jest prawidłowo spasowana, nic nie odstaje i nic nie trzeszczy.

Na froncie matowa powłoka z logo MOZOS.

 

 

Przedni bok skrywa niewielkie przyciski POWER z diodą informacyjną, ciszej/poprzedni utwór i głośniej/następny utwór.

 

 

Na prawym umiejscowiono przełącznik TX – odpowiedzialny za nadawanie sygnału audio i RX – odpowiedzialny za przechwytywanie sygnału audio. Obok znalazł się również przycisk parowania.

 

 

Tylny bok to szereg portów. Mamy tutaj AUX’a, dwa złącza optyczne dla trybu TX i RX oraz microUSB służące do ładowania urządzenia.

 

 

Lewy bok pozostał niezagospodarowany.

 

 

Na spodzie znalazła się stopka antypoślizgowa, która sprawdza się bardzo dobrze, oraz oznaczenia producenta.

 

 

A co właściwie możemy robić tym wynalazkiem..? Opcji i zastosowań jest masa, więc ciężko wymienić wszystkie.

Przykładowo dla trybu TX, czyli nadawania, możemy podłączyć MBL-HD do komputera za pomocą kabla miniJack i sparować urządzenie ze słuchawkami bezprzewodowymi, głośnikiem Bluetooth, soundbarem itd. . Baa.. mało tego! możemy sparować nawet dwie pary słuchawek bez jakichkolwiek strat na jakości, co jak dla mnie jest rewelacyjnym rozwiązaniem!

Inny przykład dla TX to podłączenie urządzenie do telewizora np. poprzez złącze optyczne i połączenie się ze słuchawkami BT.

A co z RX, czyli odbiornikiem? Tutaj przykładowo mając jakiś zestaw głośników możemy podłączyć do niego MBL-HD i np. telefonu przesyłać muzykę.

Inna opcja.. słuchawki przewodowe, do których możemy podłączyć urządzenie i tym sposobem przesyłać audio ze smartfona czy innego urządzenia wyposażonego w funkcję Bluetooth.

Jak sami widzicie możliwości jest masa, a sposób działania wręcz banalny.

 

Pewnie zapytacie jak z jakością takiej transmisji. Otóż producent chwali się tutaj certyfikatami tj. Apt-X Low Latency, który zapewnia nam brak jakichkolwiek opóźnień, aptX HD co daje nam najwyższą jakość w formacie HD oraz HI-RES, czyli High Definition Audio dające nam gwarancję najwyższej rozdzielczości audio.

Trzeba także wiedzieć, że tego typu certyfikaty nie są nadawane każdemu jednemu produktowi. Aby produkt mógł otrzymać taki certyfikat musi przejść wiele badań i testów co jest niezwykle wymagające. Wobec czego Mozos MBL-HD daje nam gwarancję najwyższej jakości.

Ahh.. i zapomniałbym dodać, że mamy tutaj do czynienia z najnowszym modułem Bluetooth w wersji 5.0, co również wpływa na jakość transmisji.

 

Jak jest w praktyce? Bardzo dobrze.. testowałem produkt z wieloma urządzeniami, nawet przez kilka godzin dziennie i ani razu się nie zawiodłem. Prostota użytkowania, brak jakichkolwiek lagów, opóźnień, zniekształceń i innych dziwnych rzeczy.. po prostu MBL-HD spełnia swoje zadania wyśmienicie i nie mam żadnych uwag w tym temacie.

Przyznam, że miałem kiedyś do czynienia z podobnym urządzeniem z Aliexpress za około 30zł i tak naprawdę MBL-HD jest tutaj nieporównywalnie lepszy.. to zwyczajnie inna klasa, inna jakość i inne możliwości.

 

Na koniec dodam, że urządzenie posiada wbudowany akumulator o pojemności 350 mAh, który spokojnie wystarcza na około 14 do 20 godzin ciągłe pracy, a w trybie czuwania potrafi wytrzymać nawet do 120 godzin. Czas ładowania to 2 godziny. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzenie było podłączone ciągle do zasilania.. czy to ładowarki, czy portu USB w np. komputerze.

 

PODSUMOWANIE

Nadajnik i odbiornik Mozos MBL-HD to świetny produkt dla osób, które chciałyby rozszerzyć funkcjonalność swoich urządzeń typu radio, głośniki, komputer, telewizor, słuchawki itd.. Opcji jest wiele, a jakość oferowanej transmisji stoi na najwyższym poziomie. Cena około 130zł wydaje się bardzo rozsądna i bez zawahania mogę polecić ten produkt.

 

PS. Serdecznie dziękuję MOZOS.PL – dystrybutorowi sprzętu audio za udostępnienie urządzenia na testy.

Osoby chętne zachęcam do zakupu na MOZOS.PL!

 

 5,996 total views,  14 views today

OCENA Mozos MBL-HD
Ocena ogólna
4.6
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Ogólne działanie
  • Jakość transmisji
  • Zastosowane technologie
  • Funkcje
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

               

Translate »