Fury Tornado- Najlepsza tania klawiatura mechaniczna!

Istnieje wiele zalet klawiatur mechanicznych np: precyzja, wygoda i możliwość dopasowania pod siebie. Ta klawiatura wszystko to w sobie zawiera za bardzo atrakcyjną cenę 150 zł. Z tego co wiem klawiatura została nazwana Tornado ze względu na samolot.

Podobnie jak inne urządzenia marki Fury, Tornado został nazwany na cześć samolotu. Tym razem na “patrona” swojej nowej klawiatury producent wybrał myśliwsko-bombowy odrzutowiec Panavia Tornado. Ten ciężki samolot wojskowy był ceniony za solidną konstrukcję i podobnie ma być w przypadku klawiatury, która zawdzięcza mu swoją nazwę.

W pudełku znajdziemy krótką lecz treściwą instrukcje obsługi oraz narzędzie do wyciągania klawiszy. Na froncie opakowania znajduje się zdjęcie naszego produktu z najważniejszymi informacjami zaś z tyłu krótki opis specyfikacji urządzenia w wielu językach.

Klawiatura nie straszy swoim wyglądem pomimo zastosowania paru tańszych rozwiązań. Niestety sporo elementów jest wykonana z plastiku nawet cała podstawa z wyjątkiem frontu, który jest pokryty warstwa z włókna węglowego z ładnym, kratowanym designem.

Przełączniki Jixian Blue o żywotności 50 mln kliknięć zastosowane w urządzeniu charakteryzują się siłą nacisku wynoszącą 55 g i standardowym kliknięciem po aktywacji. Producent zastosował też N-key rollover, umożliwiający naciśnięcie wszystkich przycisków i brak obaw, że któryś nie zostanie spisany. Bardzo użyteczna opcja w grach takich jak World of Warcraft lub Starcraft 2.

Przyciski zostały wykonane z plastiku i wykończone chropowatą warstwą, która pomaga palcom żeby się nie ślizgały. Niestety zawiodło mnie podświetlenie, producent reklamował klawiaturę, że jest podświetlana na tęczowo z funkcją dostosowania pod użytkownika. Według mnie każdy rząd przycisków w innym kolorze nie jest tęczowym podświetleniem. Klawiatura posiada 10 trybów podświetlenia lecz nie ma żadnego oprogramowania pozwalającego na dostosowanie pod siebie.

Specyfikacja:

  • Liczba przycisków: 104
  • Mechanizm klawiszy: przełączniki mechaniczne
  • Rodzaj przełączników: niebieskie
  • Profil klawiszy: wysoki
  • Podświetlenie wielokolorowe
  • 12 klawiszy multimedialnych
  • Siła nacisku dla klawiszy: 55 g
  • Blokada klawisza Windows
  • Wymiary: 437 x 135 x 37 mm

Podsumowując byłoby idealnie gdyby nie to podświetlenie. Bardzo dobra i przede wszystkim tania klawiatura sprawdzała się świetnie w codziennym użytkowaniu jak i w grach. Nie napotkałem żadnych problemów z urządzeniem. Znalazłem jeszcze jedną wadę, nóżki na spodzie umieszczone są bardzo nisko przez co po podniesieniu klawiatura jest bardzo stroma, nie mam więcej zastrzeżeń i za taką cenę naprawdę warto.

 

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »