ZOSTAŃ REDAKTOREM - Skontaktuj się z nami: kontakt@retest.com.pl

Dziś mijają 2 lata od powstania reTEST – uczcijmy to!

Krótka historia i WIELKI KONKURS

Dokładnie.. to już drugi rok jesteśmy z Wami sprawdzając, testując, recenzując i informując o najciekawszych produktach z kategorii elektroniki konsumenckiej i pokrewnych.

Jak pewnie wielu z Was zauważyło, ciężko u nas znaleźć artykuły na temat popularnych modeli smartfonów, laptopów, telewizorów itp. . Wbrew pozorom nie oznacza to, że nie mamy do nich dostępu, bo niejednokrotnie było nam proponowane przetestowanie premierowego smartfona od jednego z gigantów na rynku.. po prostu wychodzimy z założenia, że powielanie tego samego tematu w mediach doprowadza w pewnym momencie do znudzenia. Bo dajmy na to, świeżutki iPhone 11 – prezentacji, recenzji i testów tego modelu znajdziecie w sieci od groma.. po co więc mamy pisać o tym samym? Fakt, jest to gorący temat, ale niemający szans na przebicie się w naszym serwisie, bo ogromne redakcje z automatu będą miały wyższą pozycję w wyszukiwarce.

Nie oznacza to jednak, że jesteśmy nic nieznaczącym serwisem technologicznym. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie pochwalić się, z naszej perspektywy, całkiem przyzwoitymi zasięgami, bo w ciągu miesiąca pojedynczy artykuł zyskuje około 35000 wyświetleń. 

Nie piszemy więc o topowych markach, a o tych mniej znanych, bądź niezbyt wyróżniających się. Dzięki temu na reTEST możecie znaleźć recenzje nieco egzotycznych produktów, których na próżno szukać u kolegów z innych serwisów, czy też YouTube’a. Tak przyjęte zasady pozwalają nam w pewien sposób się wyróżnić.

Jesteśmy hobbystami, pasjonatami, a to co robimy nie traktujemy jako pracę, a zwykłą chęć dzielenia się własnymi przemyśleniami. U nas nie znajdziecie artykułów sponsorowanych, nie ma mowy o przekłamaniach w recenzjach ani zatajaniu informacji – po prostu.. reTEST to nie jest nasze źródło utrzymania, a pobieranie jakichkolwiek opłat uznajemy za nieetyczne względem prawa prasowego.. bo bądź co bądź jesteśmy zarejestrowani jako redakcja ;). 

 

Co zmieniło się przez te dwa lata ciężkiej pracy?

Sporo! W okolicach listopada 2017 roku, Bartek – CEO, a zarazem redaktor naczelny, zaczął wrzucać jakieś tam pierwsze prymitywne opinie na temat sprzętu. Dosyć szybko udało się nawiązać pierwsze współprace co pozwoliło na prężny rozwój serwisu. Już w kwietniu 2018 zostaliśmy dostrzeżeni przez organizatorów największych w Polsce targów elektroniki konsumenckiej Electronics Show 2018 i zaproszeni na tą jakże genialną imprezę! To przyczyniło się, że kilka miesięcy później zostaliśmy zaproszeni na największe targi elektroniki konsumenckiej w Europie – mowa oczywiście o IFA 2018. Te dwa wydarzenia tak naprawdę otworzyły nam furtkę do nawiązywania nowych kooperacji i.. to właśnie w tym okresie możemy mówić o największych przyrostach w odsłonach naszych artykułów. Maj 2019 i Electronics Show 2019 to już coś więcej niż tylko zaproszenie na targi – tym razem zostaliśmy oficjalnym partnerem medialnym tego wydarzenia. Początek lipca to otwarcie rekrutacji na nowych redaktorów oraz całkowita przebudowa serwisu – nie tylko pod względem wizualnym, ale również reorganizacji. Od lipca m.in. uruchomiliśmy dział testów gier wideo. 

 

Co planujemy w przyszłości?

Na pewno naszym celem jest dalszy rozwój serwisu i przede wszystkim nie poddawanie się, bo wytrwaliśmy dwa lata, a to już ogromny sukces. Rozwoju jednak nie będzie jeśli nikt nie będzie dołączał do naszego zespołu. Obecnie jest nas zaledwie trzech.. aktywnych redaktorów. Niestety, ale znalezienie osób z pasją, które chcą coś robić bezinteresownie dla drugiego człowieka w dzisiejszym świecie jest praktycznie niemożliwe. Wszyscy chcieliby traktować to jako źródło dochodu, a to nie tędy droga. Potrzebni są pasjonaci.. tacy jak my… .

 

Mamy nadzieję, że za rok pojawi się w tym miejscu podobny post, a odbiór naszych artykułów będzie jeszcze większy 🙂 .

 

Serdecznie dziękujemy Wam drodzy czytelnicy  za to, że czytacie nasze wypociny 😉 – to wystarczy do motywowania nas do dalszych działań.

Chcielibyśmy również gorąco podziękować firmom, z którymi współpracujemy już od dawna – są to między innymi: @Navitel, @Genesis, @Hykker, @Byintek i inne, których zapomniałem tu wymienić.

To że testujemy Wasze produkty to jedno, ale to tak naprawdę Wy przyczyniacie się do tego, abyśmy mieli o czym pisać, przez co macie ogromny wpływ na rozwój serwisu. Mamy nadzieję, że nasza dalsza współpraca będzie nadal pozytywna i tak owocna :).

A tymczasem zapraszamy Wszystkich do wzięcia udziału w WIELKIM KONKURSIE, który już trwa na naszym fanpage na Facebooku 😀 .

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »