ZOSTAŃ REDAKTOREM - Skontaktuj się z nami: kontakt@retest.com.pl

Tronsmart GLARY – recenzja nausznych słuchawek gamingowych z mikrofonem

Kupno słuchawek gamingowych zawsze budziło dużo kontrowersji wśród graczy, w czasie gry każdy chciałby odciąć się od świata zewnętrznego i w pełni skupić na tym, co się dzieje na monitorze. Zacznijmy może od samej ceny, są to raczej budżetowe słuchawki, za które zapłacimy około 150 zł. Pudełko producenta bez specjalnego “wow” całość napisów jest w języku angielskim. W zestawie oprócz słuchawek znajdziemy tylko instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną również w języku angielskim.

 

Wygląd:

Słuchawki zostały wykonane z tworzyw sztucznych oraz metalu. Łączą kolorystykę typową dla produktów gamingowych, czyli czerń oraz małą domieszką bieli. Plastiki w większej części połyskują, ale niektóre są matowe. Pałąk słuchawek zaprojektowany jest w sposób, aby idealnie przystosowały się do kształtu głowy. Transmart GLARY to w miarę duża konstrukcja, słuchawki są wokół uszne i wyglądają na solidne.

 

Kopułki są okrągłe, zostały oznaczone przez producenta logiem firmy, pozostały obszar jest podświetlony, co daje bardzo dobre wrażenie, oprócz tego samo podświetlenie można włączyć lub wyłączyć przyciskiem na pilocie. Nauszniki wykonano z miękkiej gąbki obitej skóropodobnym materiałem, są bardzo wygodne, mając je parę godzin na uszach nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Na lewej słuchawce jest mikrofon z giętkim ramieniem, który jest przymocowany na stałe, także nie odczepimy go ani nie schowamy do środka, bardzo ładnie zbiera głos i rozmówca nie ma żadnego problemu z rozpoznaniem głosu osoby po drugiej stronie. Na końcu mikrofonu umieszczona jest czerwona dioda, którą można wyłączyć, ale niestety jednocześnie wyłączymy mikrofon. Przewód USB również wychodzi z lewej słuchawki – nie da się go wypiąć. Kabel jest dosyć gruby i długi, a na nim umieszczony jest pilot do sterowania z pięcioma przyciskami takimi jak: Podgłaszanie oraz ściszanie dźwięku, włączenie/wyłączenie mikrofonu, włączenie/wyłączenie podświetlenia LED oraz ostatni przycisk EQ, który pozwala z łatwością przełączać się między czterema trybami korektora.

Oprogramowanie:

Oprogramowanie Audio Glary należy pobrać ze strony producenta. Za pomocą oprogramowania można spersonalizować EQ (equalizer), efekty dźwiękowe, wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1 i ustawienia zarządzania mikrofonem. Ale należy pamiętać, że nie obsługuje konfigurowalne efekty dźwiękowe dla urządzenia MAC OS.

Podsumowanie: 

Słuchawki Tronsmart GLARY mają swoje wady i zalety. Są solidnie wykonane, dzięki podświetleniu LED wyglądają na te z “wyższej półki”, dobrze trzymają się głowy, ale słabo tłumią. Brzmieniu brakuje trochę basu, ale da się to poprawić za pomocą dostępnego oprogramowania. Trzeba przyznać, że są bardzo wygodne i jak za tą cenę to słuchawki są naprawdę dobre.

Specyfikacja Pasmo częstotliwości: 20 – 20000 Hz
Impedancja: 32 Ω ± 5
Przyłącze: standardowe USB (z kartą dźwiękową)
Czułość: 112 dB ± 3 dB
Moc wejściowa: 55 mW maks.
Sterownik: Φ 50 mm
Impedancja mikrofonu: 2,2 kΩ
Czułość mikrofonu: -42 ± 3 dB
Długość kabla: 2,2 m
Kompatybilność: Nintendo Switch, PlayStation 4 (PS4), MacBook, iMac, Windows PC / laptop

Waga i wymiary:
Waga produktu: 295 ± 5 g
Wymiary produktu: 194 x 110 x 295 mm (dł. x szer. x wys.).

Zawartość opakowania:
1 x Glary-Gamingowy zestaw słuchawkowy
1 x karta gwarancyjna
1 x instrukcja obsługi (może nie być dostępna w języku polskim).

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »