Duża moc za małe pieniądze? Głośnik Xblitz LOUD

Xblitz. Producent znany z dbałości o swoje urządzenia i tworzenia ich z bardzo wysokiej jakości materiałów postanowiło zrobić nowy super tani i fajny głośnik przenośny. Jaki on jest?

Słaby wygląd?

Urządzenie stworzono z struktury przypominającej w dotyku szorstki metal. W rzeczywistości jest to jakiś miękki materiał przypominający strukturę nitki. Dociskając palec możemy zauważyć jak fajnie ten materiał pracuje i się minimalnie przemieszcza. Został on połączony z plastikowymi bokami, gumowym panelem funkcyjnym oraz plastikowymi wykończeniami przypominającymi aluminiowe listwy. Niech to jednak Was nie zwiedzie, ponieważ całość rzeczywiście wykonana jest z bardzo wysokiej jakości materiałów i wcale nie czuć tutaj biedy. Urządzenie prezentuje się według mnie wspaniale i wcale nie widać po nim, że jest z niskiej półki cenowej.

Wygodny w przenoszeniu?

Waży on nieco ponad pół kilograma. Jest to dosyć spora waga jednak nie w przypadku tego typu urządzenia. Waga ta uzależniona jest od dobrej klasy materiałów oraz samego serca czyli głośników i innych podzespołów tworzących całość. Xblitz LOUD nosi się bardzo wygodnie w jednej dłoni i myślę, że nie będziemy go zbytnio odczuwać w plecaku czy torbie. Nie jest on za mały, ale nie jest też za duży. Powiedziałbym, że jest w swoim rodzaju wymierzony pomiędzy małym, a dużym idealnie.

Jakość dźwięku?

Jeżeli chodzi o samą głośność urządzenia jest ona bardzo, bardzo duża. Grając z niego muzykę słyszałem ją piętro niżej bardzo wyraźnie. Dzięki mocy dwóch, pięcio watowych głośników, moc wyjściowa jest ogromna. Barwa dźwięku jest taka sobie, ponieważ brakuje jej troszeczkę większej czystości i niestety basów. Basy zauważyłem dopiero przy maksymalnej głośności, które były słabe. Całość jednak nie jest najgorsza jak na oferowaną przez producenta cenę urządzenia.

Tylko bluetooth?

Oczywiście nie zabrakło tutaj opcji parowania urządzenia z innymi poprzez bluetooth 4.2. Xblitz LOUD ma też jednak port USB czytający pliki mp3, czytnik kart microSD oraz wejście LINE IN dzięki któremu poprzez mini jacka 3.5 można podłączyć inne urządzenie i odtwarzać muzykę. Jest to naprawdę wiele możliwości jak na tak tani, średniej wielkości głośnik. Dodatkowo ma on wbudowany mikrofon dzięki któremu możemy bez większych przeszkód rozmawiać jak przez telefon. Kolejnym dodatkiem w głośniku jest oferowane radio FM, które działa całkiem sprawnie po podłączeniu kabla ładowania służącego za antenę. Całość ukryta jest pod gumową zatyczką, która po dokładnym dociśnięciu jest znośna i nie odpada.

Bateria?

Bateria posiada łączną pojemność 1200mAh. Ładowarka, a raczej tylko kabel ładowania dodany w zestawie potrafi obsłużyć ładowarkę 5V. Bateria starcza na pracę przez około 3 godziny.

Klawisze funkcyjne?

Są bardzo wygodne i proste w obsłudze po zapoznaniu się z instrukcją. Dodatkowo są one podświetlone na biało co daje całości jeszcze większego uroku i wygląda to bardzo fajnie.

Zestaw zawiera prócz samego Xblitz LOUD kabel mini jack – mini jack oraz kabel ładowania. Cena sprawia, że tę oszczędność czuć w zestawie jednak nie ma co się dziwić, ponieważ wynosi ona około 99zł. Jest to naprawdę niewiele za to co oferuje głośnik. Czy jest warty swojego zakupu? Jeżeli ktoś szuka po prostu głośnego urządzenie do kwoty rzędu 100zł to myślę, że to urządzenie jest wart tych pieniędzy biorąc pod uwagę w ile sposobów można z niego korzystać i jak bardzo dobrze się prezentuje.

 

OCENA

Zestaw: 3/6

Jakość wykonania: 5+/6

Funkcjonalność: 6/6

Dźwięk: 4/6

Cena: 6/6

Ocena ogólna: 4+/6

 2,146 total views,  6 views today

Translate »