NordVPN – dlaczego NordVPN i co daje?

Poradnik NordVPN - co daje, czym jest, korzyści i bezpieczeństwo

Co daje VPN i jak go używać?

Przeglądanie Internetu w dzisiejszych czasach naraża nas na niebezpieczne sytuacje. Wiele razy słyszy się, że hakerzy z popularnej strony wykradli dane użytkowników i wrzucili je do sieci. Nikt nie chce przecież, żeby jego prywatne dane były dostępne w sieci internetowej. Jak temu zapobiec? Jednym z najbezpieczniejszych sposobów jest korzystanie z sieci VPN, która nie tylko skutecznie chroni wszelkie dane, zapewnia anonimowość, ale również pozwala na obejście blokad geograficznych w różnych serwisach.

Czym jest VPN?

VPN to skrót od angielskiego pojęcia Virtual Private Network. W naszym ojczystym języku oznacza to wirtualną sieć prywatną, która tworzona jest w celu zabezpieczenia połączenia użytkownika z Internetem. Sieć VPN, jak sama nazwa mówi, ma charakter sieci prywatnej, co oznacza, że dostęp do niej jest mocno ograniczony oraz moderowany. Użytkownicy korzystający z sieci VPN mogą więc bezpiecznie korzystać ze wszelkich dóbr Internetu chroniąc swoje dane przed hakerami oraz zachowując anonimowość nie tylko przed osobami trzecimi, ale również dostarczycielem połączenia internetowego. Sieć VPN tworzy tzw. tunel, dzięki któremu wszelkie przesyłane dane są chronione, a lokalizacja IP komputera z którego korzystamy jest maskowana i niemożliwa do wykrycia.

 

Sieć VPN jest więc idealnym rozwiązaniem wśród dużych firm, które przesyłają wewnątrz swojej infrastruktury poufne dane i chcą je odpowiednio zabezpieczyć. Oczywiście sieci VPN nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla firm, ponieważ każda osoba może korzystać z tego typu usługi. Jednym z najlepszych protokołów VPN dostępnych w sieci jest NordVPN. Oferuje on nie tylko odpowiednie zabezpieczenia, ale również wysoką prędkość serwerów, które bez problemu pozwalają korzystać z zagranicznych serwisów streamingowych.

Największe korzyści płynące z korzystania z VPN?

Korzystanie z sieci VPN niesie ze sobą kilka korzyści, które otwierają więcej możliwości korzystania z Internetu. Przede wszystkim najważniejszą zaletą korzystania z protokołów VPN, takich jak NordVPN jest zapewnienie bezpieczeństwa. Sytuacje, w których dzielimy się numerem konta bankowego, wchodzenie na niepewne strony czy przeglądanie Internetu przy wykorzystaniu publicznego Wi-Fi być może nie wydają się dziwne, jednak jest to idealna okazja dla hakerów do przechwycenia naszych danych. Usług VPN korzysta z zaawansowanych standardów szyfrowania, których celem jest zabezpieczenie wszelkich danych użytkownika. VPN sprawia, że strony internetowe nie są w stanie przetworzyć danych, a co za tym idzie nie są w stanie poznać ich pochodzenia zapewniając całkowitą anonimowość.

 

Głównym powodem, dla którego ludzie korzystają z usług protokołów VPN jest możliwość obejścia blokad geograficznych. Wiele serwisów VoD stosuje takie praktyki blokując dostęp do biblioteki danego kraju. Najlepszym przykładem jest tutaj popularny Netflix, który w Polsce oferuje około 3400 tytułów, natomiast w Stanach jest to 5900. Jest to ogromna różnica, a dzięki VPN jesteśmy w stanie połączyć się z serwerem z USA i korzystać z tamtejszego IP. NordVPN jest na tyle zaawansowany, że skutecznie omija blokady stosowane przez serwisy tego typu, a także oferuje prędkość, która pozwala oglądać materiały w najwyższej jakości. To samo tyczy się blokad geograficznych stosowanych przez rządy krajów w przypadku stron internetowych. W niektórych krajach dostęp do mediów społecznościowych jest niemożliwy. Posiadając VPN jesteśmy w stanie to obejść i zabezpieczyć nasze dane przed próbami inwigilacji ze strony rządu danego kraju.

 

Osoby, które pobierają pliki z sieci torrent powinny zaopatrzyć się w protokół VPN. Korzystanie z torrentów może być ryzykowne, a to wszystko przez to, że nie wiemy co dokładnie pobieramy oraz ryzyko spowodowane możliwością naruszenia prawa. NordVPN skutecznie ukrywa tożsamość użytkownika i jego lokalizację, ale to również jedna z niewielu usług VPN, która posiada dedykowany serwery do sieci torrent oraz oferuje dodatkowe zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem.

 

Niektórych może zszokować również fakt, że niektórzy dostawcy Internetu obniżają szybkość połączenia jeśli wykryją za dużą aktywność jeśli chodzi o sieci torrent czy przekroczenie limitu danych. Anonimowość oferowana przez usługę VPN sprawia, że użytkownik korzysta z całkowicie prywatnej sieci i nawet dostarczyciel sygnału internetowego nie jest w stanie jej śledzić. Wtedy też ograniczanie przepustowości łącza jest po prostu niemożliwe.

Darmowe a płatne usługi VPN – co lepsze?

W sieci znajdziemy również darmowe usługi VPN, które reklamują się, że oferują to samo co ich płatne odpowiedniki. Oczywiście, są usługi oferują akceptowalny poziom bezpieczeństwa i ochrony, jednak nigdy nie możemy być tego pewni. Zdarza się jednak tak, że tego typu usługi bardzo często korzystają z przestarzałych form zabezpieczeń, które są łatwym celem ataków hakerów. Darmowe sieci VPN są wolne w działaniu, i bardzo często nakładają na użytkownika limit transferu danych. W przypadku płatnych protokołów VPN nie mamy z tym do czynienia, co od razu stawia je na wygranej pozycji. Obsługa klienta jest również ważnym aspektem, ponieważ w przypadku darmowych VPN nie będziemy mieli co liczyć na pomoc w przypadku jakiegokolwiek problemu.

Dlaczego NordVPN?

NordVPN to jeden z najlepszych usługodawców jeśli chodzi o sieć VPN dostępnych na rynku. NordVPN posiada ponad 5500 serwerów w 59 krajach, dlatego też wydajność usług jest tak wysoka. “Nordowie” korzystają z tzw. zaciemnionych serwerów, które sprawiają, że dane IP, z którego w danym momencie korzystamy nie trafi na czarną listę serwisów streamingowych. Dodatkowo NordVPN oferuje usługę, która pozwala na zakup dedykowanego adresu IP, które zarezerwowane jest tylko dla jednego użytkownika.

 

NordVPN jest bardzo prosty w obsłudze, a połączenie się z serwerem zajmuje kilka sekund. Jedno konto można powiązać z maksymalnie 6 urządzeniami, a aplikacja dostępna jest na najpopularniejsze systemy operacyjne na komputery i urządzenia mobilne. Obsługa klienta NordVPN stoi na najwyższym poziomie, a dodatkowo “Nordowie” oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Aktualnie trwa promocja na której, możemy zaoszczędzić na różnych usługach NordVPN –
przykładowo plan 2-roczny – 68% oszczędności, plan 1-roczny – 58% oszczędności.

 1,360 total views,  2 views today

Ciekawe artykuły
Nowość od Icy Dock – czterodyskowa obudowa dla SSD M.2 NVMe MB720M2K-B