edf

Wielofunkcyjny pilot air mouse 3 w 1 Smart TV z klawiaturą | Media-Tech MT1422

Pilot MT1422 od Media-Tech jest dla mnie produktem bardzo dobrze znanym, z uwagi na to że jakieś dwa lata temu kupiłem identyczny model z Aliexpress, który kosztował mnie wówczas jakieś 50 – 55zł. Media-Tech proponuje za niego około 80zł, ale u dystrybutorów znajdziemy go nawet za 45zł co według mnie jest ceną wręcz rewelacyjną. Zobaczmy więc co ten pilocik potrafi.

 

Specyfikacja

Klawiatura: Wbudowana klawiatura QWERTY 38 przycisków (81 funkcji)
Dwa tryby komunikacji: RF/IR
Funkcja kopiowania pilota telewizora IR: Tak
Współpraca z większością urządzeń: Z systemami Android, Windows i Linux
3-osiowy czuły żyroskop: Tak
Efektywny zasięg: Do 10 metrów
Odbiornik RF z wtyczką USB: Tak
Zasilanie: 2 baterie alkaliczne AAA (brak w zestawie)
Działanie na nowych bateriach: Do 6 miesięcy
Zgodność z: Windows 7/8/10, Android 4.4 i późniejszymi, Mac OS, Linux
Rozmiary: 174 x 54 x 12 mm
Waga: 96g

 

Urządzenie dostajemy w zwykłym, kartonowym pudełku z pierdyliardem informacji o produkcie.

 

 

W zestawie oprócz pilota znajduje się odbiornik USB oraz instrukcja obsługi.

 

 

Pilot pod względem designu prezentuj się dobrze, a przede wszystkim zaskakuje ogromną ilością przycisków. Produkt w całości wykonany jest z dobrej jakości tworzywa sztucznego z gumowymi przyciskami. Całość jest prawidłowo spasowana, nic nie odstaje, nic się nie ugina i nie ma wrażenia tandety.

 

Front to powierzchnia typu piano black. Mamy szereg gumowych przycisków, które mają wyczuwalny, lekki skok z charakterystycznym klikiem. Nie będę ich opisywał, bo wydaje mi się to bez sensu, tym bardziej że zostały w miarę prawidłowo opisane. Na górze, obok czerwonego przycisku POWER znalazła się dioda LED, który zaświeca się wtedy, gdy wciskamy dany przycisk.

 

 

Na froncie i z tyłu mamy minimalnie przezroczyste wstawki, pod którymi prawdopodobnie znajdują się nadajniki i odbiorniki.

 

 

Spód to z kolei matowa powierzchnia oraz klawiatura, która jest według mnie genialna do obsługi np. Smart TV! W dolnej części znalazła się także klapka, pod którą mamy miejsce na dwie baterie AAA.

 

 

Co mogę powiedzieć na temat tego wynalazku.

Na pewno na uwagę zasługuje 3-osiowy żyroskop, który daje nam tzw. funkcję air mouse, czyli nic innego jak standardową myszkę, która operujemy w powietrzu. Na początku obsługa może okazać się nieco trudna, ale po kilku minutach dojdziemy do wprawy. Jest to niezwykle pomocne do np. przeglądarki na telewizorach.

 

Pilot możemy połączyć w dwojaki sposób. Możemy wykorzystać odbiornik USB, który będzie działa w trybie RF, bądź jeśli nasze urządzenie posiada diodę IR to śmiało możemy ten fakt wykorzystać – najlepiej jednak działa to z telewizorami, gdzie możemy skopiować oryginalnego pilota – jest to mega proste.. wystarczy zwrócić oba piloty czołowo do siebie i postępować zgodnie z instrukcją.

 

Co więcej mogę powiedzieć o pilocie 🙂 ? Używam go praktycznie codziennie, bo jest to jak dla mnie rzecz niezbędna do obsługi smart TV – w moim wypadku Mi Boxa. Ani razu nie zdarzyło mi się na niego narzekać. Wszystko działa idealnie, bez jakichkolwiek problemów.

Pilot bez problemowo działa także z laptopem na systemie Windows 10, bezpośrednio z telewizorem LG z webOS, Samsungiem z Tizenem, czy nawet projektorem z wbudowanym Androidem.

 

PODSUMOWANIE

Było krótko, bo i za wiele nie ma co na temat tego urządzenia pisać. Jest to pilot, który działa jak powinien i przekonałem się o tym użytkując identyczny model przez 2 lata. Ceny Media-Tech MT1422 wahają się od 45 do 80zł i szczerze nawet za te 80zł jest to produkt warty swojej ceny i w mojej cenie wręcz niezbędny do korzystania z urządzeń smart TV. Od siebie polecam i rekomenduję!

 

 4,528 total views,  2 views today

OCENA Media-Tech MT1422
Ocena ogólna
4.3
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Połączenie RF / IR
  • Działanie air mouse
  • Kompatybilność
  • Funkcjonalność
  • Komfort użytkowania
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

     

Translate »